
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Axis | X, Y, Z |
| Bandwidth | 3.125 Hz to 1.6 kHz |
| Output Type | Digital |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Sensitivity | 345 to 43 LSB/g |
| Sensor Type | 3 Axis |
| Resolution | 16 bit |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Acceleration | 1.5 g, 3 g, 6 g, 12 g |
Stock: 3567
Distributors
pcbx
Unit Price$7.10954
Ext.Price$7.10954
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.10954 | $7.10954 |
| 10 | $6.19400 | $61.94000 |
| 25 | $5.89810 | $147.45250 |
| 50 | $5.69563 | $284.78150 |
| 100 | $5.51288 | $551.28800 |
| 300 | $5.31172 | $1593.51600 |
| 500 | $5.11790 | $2558.95000 |
| 1000 | $4.93116 | $4931.16000 |
| 3000 | $4.75127 | $14253.81000 |
